Budowa instalacji fotowoltaicznej na terenie Miejskiej Oczyszczalni Ścieków w Myszkowie.

Uprzejmie informujemy, iż w lutym 2024 roku Pracownicy ZWiK rozpoczęli budowanie instalacji fotowoltaicznej o mocy 50 kW.

Dzięki temu możliwa będzie produkcja energii elektrycznej na potrzeby pracy urządzeń oczyszczania ścieków, która pokryje ok. 6 % naszego zapotrzebowania. W dniu 7 marca sporządzona została umowa z TAURON Dystrybucja. Niebawem instalacja rozpocznie wytwarzanie energii. 

Spółka planuje w przyszłości kolejne inwestycje w odnawialne źródła energii, co pozwoli ograniczyć koszty związane z zakupem energii elektrycznej i spowolni wzrost cen za wodę i ścieki dla Mieszkańców Myszkowa.  Jest to już kolejna inwestycja jaką Spółka podjęła się realizować własnymi siłami.  

AKTUALIZACJA:

W 27.03.2024r. na terenie Miejskiej Oczyszczalni Ścieków nastąpiło uruchomienie instalacji fotowoltaicznej o mocy 50 kWh i rozpoczęła się produkcja prądu na potrzeby pracujących tam urządzeń.

Panele zabudowane zostały przez Pracowników ZWiK, co pozwoliło ograniczyć koszty realizacji tej inwestycji. Teraz liczymy na dużo słonecznych dni!

Zakład Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o. o w Myszkowie

  • Myszków
    ul. Okrzei 140
  • tel: 34 313-20-11
  • tel: 34 313-37-10
  • sekretariat@zwik-myszkow.pl

Dostępność cyfrowa

Strona spełnia wymagania ustawy o dostępności stron i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Jeśli znajdziesz jakieś uchybienia powiadom nas o tym.

tel: 34 313-20-11
e-mail: sekretariat@zwik-myszkow.pl

Deklaracja dostępności

Zamknij menu

Publish modules to the "offcanvas" position.

Wróć na początek strony