E-faktura

Zamiast faktury w formie papierowej możesz otrzymywać ją w formie elektronicznej (1) na adres wskazanej przez Ciebie poczty e-mail.

W przypadku wyrażenia zgodny na otrzymywanie faktur w formie elektronicznej są one wysyłane w formacie pdf i odbierane przez Ciebie za pomocą poczty elektronicznej. Jako nabywca otrzymujesz wiadomość e-mail, z której pobierasz załącznik, będący obrazem Twojej faktury. Dzięki e-fakturze oszczędzasz pieniądze i czas. Nabywcy, którzy otrzymują fakturę w formie elektronicznej płacą niższą opłatę abonamentową zgodnie z obowiązującym cennikiem taryfowym. Dzięki e-fakturze masz szybki dostęp do swoich faktur na poczcie elektronicznej możesz je również zapisywać na dysku swojego komputera. Wybierając e-fakturę skracasz czas otrzymywania dokumentu, ponieważ, pomijany jest proces jego drukowania i transportu, fakturę otrzymujesz dokładnie w chwili jej wystawienia.
Wyrażając zgodę na otrzymywanie faktur elektronicznych automatycznie rezygnujesz z otrzymywania ich w formie papierowej, zgodę możesz wycofać w każdym momencie.

W celu wyrażenia zgody na otrzymywanie e-faktur należy wypełnić wniosek, który możesz pobrać klikając odnośnik:
https://www.zwik-myszkow.pl/pliki/wzory_dokumentow/zgoda_na_otrzymywanie_efaktur.pdf
Przed złożeniem wniosku zapoznaj się z Regulaminem przesyłania i udostępniania e-faktur
https://www.zwik-myszkow.pl/pliki/wzory_dokumentow/efaktura_regulamin.pdf

 

(1). Zgodnie z definicją zawartą w art. 2 u. 32 ustawy z dn. 11 marca 2004 o podatku od towarów i usług (tzw. „ustawa o VAT”) przez termin „faktura elektroniczna” rozumie się fakturę w formie elektronicznej wystawioną i otrzymaną w dowolnym formacie elektronicznym.
Archiwizowanie faktur elektronicznych nie wymaga ich drukowania, zatem ich magazynowanie przestaje być problemem, podobnie jak czas poświęcony na ich segregację. Możliwość przechowywania faktur w formie elektronicznej wynika wprost z art. 112a u.2.3 cytowanej wyżej ustawy.

Zakład Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o. o w Myszkowie

  • Myszków
    ul. Okrzei 140
  • tel: 34 313-20-11
  • tel: 34 313-37-10
  • sekretariat@zwik-myszkow.pl

Dostępność cyfrowa

Strona spełnia wymagania ustawy o dostępności stron i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Jeśli znajdziesz jakieś uchybienia powiadom nas o tym.

tel: 34 313-20-11
e-mail: sekretariat@zwik-myszkow.pl

Deklaracja dostępności

Zamknij menu

Publish modules to the "offcanvas" position.

Wróć na początek strony